piątek, 24 luty 2017 12:04

Co to jest kredyt na dowód?

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Czym jest pożyczka na dowód? Cóż to za produkt, który tak bardzo popularny jest w świecie bankowym i pozabankowym? Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć na te pytania najprościej jak się da, to możemy powiedzieć jedno- to kredyt zaciągnięty w placówce bankowej lub w parabanku, który otrzymamy jak sama nazwa mówi za okazaniem dowodu osobistego. Nie potrzeba nam żadnych zaświadczeń. Nie musimy posiadać tony dokumentów, informacji o dochodach. Banki i parabanki oferują nam produkt, jakim jest pożyczka na dowód i po podpisaniu umowy pieniądze praktycznie znajdą się na naszym koncie jeszcze tego samego dnia.

kredyt na dowod

 

Takie pożyczki na dowód to doskonałe rozwiązania dla wszystkich osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na już, na teraz, na zaraz. Nie mając czasu oczekiwać na różnorodne produkty, jakie proponują nam banki i placówki pozabankowe, wybieramy opcję pożyczka na dowód. Dostępna jest ona w kwocie kilku, do kilkunastu tysięcy, rozłożona w dogodnych dla nas ratach, na bardzo korzystnych warunkach. Trzeba jednak pamiętać i być niezwykle czujnym na to, aby nie wpaść w lawinę kłopotów finansowych. Bo choć szybko ją można dostać, trzeba ją spłacić. Przed zaciągnięciem jej więc, zadajmy sobie zasadnicze pytanie- czy mamy realne szanse na to, by dane zobowiązanie móc spłacić w terminie, jaki zostanie nam wyznaczony?

Pożyczka na dowód jest dla każdego obywatela Polski, który ukończył 18 lat. Nie trzeba mieć zatrudnienia, stałych dochodów. Posiadając dowód osobisty, możemy otrzymać naprawdę produkt, o jaki się ubiegamy. Nie są to kosmiczne kwoty, za które kupimy luksusowy samochód, czy mieszkanie, ale jeśli potrzeba nam na daną chwilę trochę pieniędzy, to bez wątpienia takie pożyczki na dowód i w bankach i parabankach są bardzo korzystną i wartą rozpatrzenia opcją.

Internet to dziś źródło wszelkich informacji. Krzykliwych haseł dotyczących pożyczek na dowód jest, co nie miara. Nie możemy na wszystko zwracać uwagi, bowiem nie każdy produkt jest sobie równy. Trzeba prześledzić, dokładnie sprawdzić i wybrać to, co dla nas najlepsze.

Dla przykładu- mamy dwie firmy pożyczkowe. W każdej bierzemy kwotę 3000zł na okres 30 dni:

  Netcredit.pl Filarum.pl
Kwota pożyczki 3000zł 3000zł
Okres kredytowania 30dni 30dni
Koszt kredytu 549,65zł 774,84zł+24,66zł
Całkowity koszt spłaty 3549,65zł 3799,50zł

Jak więc widać, wydawałoby się jedna oferta- pożyczka na dowód. Dwa parabanki, wydawałoby się podobne koszty. Ale jednak. Ponad 250zł różnicy mamy pomiędzy jedną, a drugą ofertą. Chcąc więc wybrać dobrze, warto sprawdzać i porównywać, bo przecież to są nasze pieniądze. Po co oddawać więcej, jak można spłacić mniej.

Pożyczka na dowód to najlepsze, co można otrzymać- szybko, prosto i idealnie dla każdego przyszłego kredytobiorcy. A jeśli do tego odpowiednio wybierzemy konkretny bank lub parabank, wówczas zyskamy pełne zadowolenie i całkowitą satysfakcję zakupów.

Czytany 444 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 marzec 2017 11:43
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Co nowego?

  • Co nowego?
marzec 20, 2018
0
Pieniądze pożyczamy na potęgę. Niezależnie, czy jesteśmy kobietami, czy mężczyznami, ludźmi pracującymi w branży IT, w sklepie, czy prowadzącymi własną działalność gospodarczą, mającymi 20, 30, czy

Pomoc i porady

  • BIK Pomoc
grudzień 25, 2017
0
Czasami firma nie generuje nam przychodów a same koszty. Warto wtedy zastanowić się nad zawieszeniem lub zamknięciem działalności gospodarczej. Po dwóch pierwszych latach działalnosci tracimy

Ostatnie komentarze

Porady Wideo i pomoc na temat BIK

 

Przejrzyj te filmiki a dowiesz się jak działa BIK i na co zwrócić uwagę przy próbie wykasowania wpisu jak i jego dodania do bazy Biura Informacji Kredytowej.

 

1. Wszystkie działania związane z czyszczeniem BIK możesz zrobić sam, nie potrzebna jest tutaj żadna pomoc firm zewnętrznych, szczególnie robiących to za prowizje.

2. Właścicielem danych klienta jest bank jeżeli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych przy ubieganiu się o kredyt. W przypadku stwierdzenia w bazie BIK wpisów nieprawdziwych możesz w danym banku reklamować dane wpisy np. o czasie opóźnienia spłaty raty kiedy umówiłeś się z bankiem że bedzie chwilowy poślizg wynikający nie z twojej winy.

3. Anonimowość dla banku czyli wyczyszczenie swojej historii lub zupełnie czysta karta może być dla banku pretekstem do odrzucenia wniosku o kredyt nawet częściej niz w przypadku osób często zaciagajacych kredyt i w 60% spłacających go w terminie a w pozostałych 30% mających niewielkie opóźnienia.
Oczywiście człowiek bogaty też będzie miał czystą kartę w BIKu ale taki kredytu i łaski banku nie potrzebuje a na odmowę (co się już zdarzało dla testów) może tylko się uśmiechnąć.

4 Po spłacie kredytu można wycofać zgodę w danym banku na przetwarzanie danych. BIK usunie pozytywną historię spłaty kredytu lub taką gdzie były parodniowe opóźnienia ale kredyt został spłacony. Opóźnienia nie mogą przekroczyć 30 dni od momentu otrzymania monitu i/lub całkowite opóźnienie nie może przekroczyć 60 dni bo wtedy zaczynają się schody. W takim wypadku kredyt i tak musimy spłacić a informację o tym że mieliśmy spore opóźnienia bedą na nasz wniosek usuniete dopiero po 5 latach i nie da sie tego przeskoczyć.